Çocuklari yemege tesvik için yapilabilecekler

Çocuklari yemege tesvik için yapilabilecekler

Çocuklariniz meyve veya sebze yemiyorsa, yemek konusunda zorluk yasiyorsaniz veya çocuklara eglenceli meyve tabaklari hazirlamak istiyorsaniz bu yazimizda sizinle çok güzel seyler paylasicaz demektir. Çocuklarimiz çogu zaman istahsiz olabiliyor veya yemek seçebiliyorlar. Bizler anne veya babalar olarak onlara bazi süslü tabaklar kullanarak daha güzel bir sunum yapabilir ve çocuklarimizi yemek yemesi için tesvik edebiliriz. Birlikte bakalimmi neler yapabilecegimize?

1- Yengeçten Elma Tabagi


Cilde faydasi ile bilinen elmanin içerigi de oldukça zengindir. Ailenin çocuklari veya gelen misafirlere sunabilecegi harika bir yengeç modeli tasarlayabilirsiniz. Çocuklariniz bu model ile çok keyifli sebze veya meyveler yigebilir. Elmanin yanina ister üzüm kullanirsiniz isterseniz de farkli bir meyve bu tamamen size kalmis..


84f6-cocuklar-icin-yemek-onerileri

2)- Portakal kus motifli meyve tabagi


Portakal, mandalina veya greyfurt kullanimi ile tabaklarinizda kus motifleri olusturabilirsiniz. Gayet güzel bir sunum olabilir. Balik sirti seklinde yarim dilimlenmis portakallar yan yana dizilir. Göz bölgelerini olusturmak için ise marshmello  dan faydalanabilirsiniz. Gaga kismi havuçlardan olusurken alt kisimda çimen motifleri de salataliklarin diziminden olusmaktadir.

87c5-cocuklar-icin-yemek-onerileri-1

3)- Çocuklara Yumurtayi Nasil Sevdiririm?


iste birçok ailenin hayvansal protein neden çocugum almiyor diye üzülmesini engelleyebilecek bu güzel sunuma sira geldi. Bol malzemos yapmamiza gerek yok. Bir veya iki adet yumurtayi üst üste koyarak çok güzel bir tirtil olusturabilirsiniz. Gözlerine de çeyrek veya yarim zeytin koydukmu yemede yaninda yat...

749b-cocuklar-icin-yemek-onerileri-2

4)- Çocuklar Nasil Sebze yer?


Burada bulunan aslan her çocugun neredeyse en sevdigi hayvandir. Aslanin yeleleri havuçtan olusmaktadir. Kulak ve yanak bölgeleri yani deri olarak gözlemlenen her bölgede ekmek, krep benzeri karbonhidratlar kullanabilirsiniz. Eger kullanmak istemezsenizde burada imdadiniza muz yetisebilmektedir. Burun bölgesinde çeri domatesi gözlerde ise salatalik ve zeytin kullanilmis olan bu aslan motifi tam çocuklarinizin agzina layik bir besleyici olabilir.

Eger Muz Kullanmayi düsünüyorsaniz biyik ve ayaklarda damla çikolata kullanmanizi tavsiye ederim. Farkli tadlar her zaman çocugunuza veya misafirlerinize güzel damak zevki yasatabilir.

5264-cocuklar-icin-yemek-onerileri-3

5)- Kivi ve Çilek ile Meyve Söleni Hazirlama


ad86-cocuklar-icin-yemek-onerileri-4

6- Üzüm ve kivi ile meyve tabagi tasarimi


Burada en güzel tospikler olusacaktir. Bacak bölgeleri çeyrek üzümlerden gövde yarim kividen olusurken gözler ise kivi tohumlarindan olusacaktir.

f4f1-cocuklar-icin-yemek-onerileri-5

Yorumlar

Yorum Yazın

E posta adresiniz kesinlikle yayımlanmayacaktır. * olan alanları doldurmanız zorunludur

Adınız soyadınız *
Eposta Adresi *
Website