Istanbulda Bulunan piknik ve mesire alanlari

Istanbulda Bulunan piknik ve mesire alanlari

Istanbul türkiyenin en büyük sehirlerinden biridir. 20m üzeri insanin yasadigi yüz ölçümü olarak küçük fakat nüfus olarak oldukça büyük olan bu sehirde haftasonu ailenizi alip pinkik yapabileceginiz bir yer aradiginizda oldukça az seçenekler karsiniza çikmaktadir. Istanbul da bulunan piknik ve mesire alanlari listemize isterseniz birlikte göz atalim

Avci Koru Mesire Alani


Üsküdar- Sile arasinda bulunan bu yer ömerli ismi verilen mevkiye daha yakindir. Sileye ortalama uzakligi 5km kadardir. istanbul anadolu yakasinin kuzey bölümünde bulunan bu mesire alaninda aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz
1552-istanbul-piknik-mesire-alanlari

Anit Çinarlar Piknik ve Mesire Alani

Istanbul Avrupa yakasinda çatalca bölgesinde bulunan bu mesire alani oldukça dogal güzelliklere sahiptir. Piknik alanlari ve dogal su kaynaklarinin bulundugu bu yemyesil ortamda sizler dogal agaç ve çiçek kokulari ile mest olacaginiza inaniyoruz.
9c3d-istanbul-piknik-mesire-alanlari-1

Aydos Mesire ve Piknik Alani


Istanbul Anadolu yakasinda Kartal ilçesine bagli bu ormanda genellikle çam agaçlari agirlikta bulunmaktadir. Ormanin içerisinde su göletleri kenarinda harika piknik yapabilir doga ile iç içe sevdiklerinizle beraber harika piknik yapabilirsiniz
8392-istanbul-piknik-mesire-alanlari-2

Belgrad Ormani Piknik ve Mesire Alani


Istanbul ormanlari denilince ilk akla gelen Istanbul Avrupa yakasinda sariyer mevkinde bulunan bu güzellik gelmektedir. Belgrad ve Fatih ormanlari birbirine sinirdir. Haftasonu kaçamaklarinda çok yogun ilgi gören bu dogal mesire ve piknik alani insan yogunlugu , giris ve çikislarinda olusan trafik gibi sorunlar yüzünden sizi saatlerce kitleyebilmektedir. Sizlere tavsiyem çok erken saatlerde sabah 8 gibi oraya gitmenizdir. Böylecelikle olusan  trafik yogunlugunu bir nebzede olsun rahat atlatabilirsiniz.

6d1e-istanbul-piknik-mesire-alanlari-3

Belgrad ormani içerisinde yerde mangal yakmak yasaktir. Ayakli mangallari yaniniza almanizi siddetle tavsiye ederiz. Alan içerisinde bazi kisimlarda halkin kullanimina açik oturaklar bulunmaktadir. içeride çok fazla alisveris yapabileceginiz bir alan bulunmamaktadir. Bunu dikkate alarak yaniniza malzemelerinizi almanizi öneririz.
9102-istanbul-piknik-mesire-alanlari-4

Belgrad ormani içerisinde çok güzel dogal göletler bulunmaktadir. Orman içerisinde at ile tur atabilir hatta gurup halinde at kiralamak istediginiz zamanda bu göletleri at üzerinde gezebilme imkani sizlere sunulmaktadir.
6986-istanbul-piknik-mesire-alanlari-5

Büyük Ada Piknik ve mesire alani


Istanbul'un incileri arasinda yer alan büyük ada içerisinde bulunan bu piknik ve mesire alani dört bir yani deniz ile çevrili olan adada dogal çam kokusu ve deniz kokusunun birlesimi ile sehirin gürültüsünden tamamen uzak olusunun avantajlarini sizlere sunmaktadir. Istanbulda çesitli yerlerden adaya ulasim mümkündür. Bostanci , Eminönü ve kadiköyde bulunan vapur iskelelerinden adaya rahat bir ulasim saglayabilirsiniz. Adaya araç girisi yasaktir. Adada tur atmak isterseniz eger fayton veya bisiklet kiralamak zorundasiniz.  Ada içerisinde çesitli alisveris yapabileceginiz marketler bulunmaktadir. Fiyatlari bakimindan adada bulunan BIM'den temel ihtiyaçlarinizi almanizi öneririm :).
0c26-istanbul-piknik-mesire-alanlari-6

2928-istanbul-piknik-mesire-alanlari-7

Gazi Mahallesi Mesire ve Piknik Alani


Listemizin en sonunda Istanbul Avrupa yakasinda Sultangazi bölgesinde bulunan bu piknik ve mesire alanina yer vermek istedik. Bizzat benimde gidip keyifli zamanlar geçirdigim oldukça büyük alanlardan birisidir. Sehire yakinligi ve ulasim kolayligi bakimindan çok fazla insan bu alani tercih etmektedir. Bir seferinde orman yaniyor zannetmistim mangal dumanlarindan. :) Arnavutköy mevkisinde bulunan kuzey istanbul ormanlarina sinir olan Gazi mahallesi piknik ve mesire alaninda çesitli dogal göletler, tepelikler ve dogal güzellikleri kesfedebilirsiniz.
cbf4-istanbul-piknik-mesire-alanlari-8

7cd9-istanbul-piknik-mesire-alanlari-9

60bc-istanbul-piknik-mesire-alanlari-10

Yorumlar

YorumImage

Gülsah ERGUVAN

9 Haziran 2019 Pazar

Ben büyük adaya çok gittim. Istanbulda gezilip görülmesi gereken 10 yer arasinda bence en basta yer almalidir. Istanbul gezilecek yerler açisindan çok zengin bir il aslinda ama trafik ve insan sorunu yüzünden birçok kisi o sehiri yasayamiyor.

YoneticiImage

Yönetici Cevabı :

10 Haziran 2019 Pazartesi Reply

deneme

YorumImage

Harun ERDEM

9 Haziran 2019 Pazar

Ailemle çogu zaman gazi ormanini kullaniriz. Orada çok fazla mangal alani mevcut. Her hafta orayi düzenli kullanan insanlar kendi aralarinda çesitli organizasyonlarda bulunuyorlar. Açikçasi güzel bir yer sizlere farkli gelebilecek özellikle yeni kisiler taniyabileceginiz güzel ortamlardan birisidir. Son zamanlarda tüm türkiyede olan durumdan nasibini almis olmasi Suriyelilerin oralari tespiti yani pek güzel olmasa da yine de nefes alabilecek yerleri mevcut.

YoneticiImage

Yönetici Cevabı :

9 Haziran 2019 Pazar Reply

Güzel Yorumunuz için tesekkürler. Benimde anne babam sultangazi de oturuyorlar. Birkaç defa gitmistim otaraflara. Gayet güzel yerler. Lakin Suriyelileri sevmesekte misafirlerimiz. Bu sekilde onlari ötekilestirmeden yorumlar yapalim lütfen

Yorum Yazın

E posta adresiniz kesinlikle yayımlanmayacaktır. * olan alanları doldurmanız zorunludur

Adınız soyadınız *
Eposta Adresi *
Website