İlişki

Kadınlar Neden Aldatır

Öncelikle aldatma  deyince akla ilk gelen erkekler oluyor. Toplumumuz aldatan erkeği bağrına basarken aldatan kadına ahlaksız etiketini kolayca yapıştırıveriyor. Aldatmanın hiç bir gerekçesi ne erkek ne kadın tarafından kabul edilemez elbette ama son yıllardaki aldatma istatistikleri kadınların da aldatma konusunda erkeklerle yarıştığını  gösteriyor.

Erkek için aldatma genelde cinsel arzudan öteye gitmeyen ve sadece cinsel yönden tatmin amaçlı bir aldatma olurken, kadınlar için çok daha farklı olabiliyor ki bu da en tehlikelisi.

Evli veya uzun süreli ilişkide olan kadın, erkek ilgisizliğinden ,kaybedilen heyecandan ,monotonlaşan ilişkiden kaçmak için yeni arayışlar içine giriyor.Kadınlar her ne kadar evliliklerinden veya ilişkilerinden uzaklaşmak için başka bir erkeğe yönelse de kesinlikle aşık olmadan cinselliği düşünmüyorlar.

Aldatan kadınların çoğu, aldatmayı kabuğunu kırıp kaçmak olarak görür. Özellikle bu durum evli kadınlarda daha fazla ortaya çıkıyor.

Çocukları olan bir kadın kocasından ayrı zor zamanlar geçiriyorsa aldatmaya meyilli oluyor. Bu tür kadınlar ayrılmak yerine hayatını sorgulamaya, bu kabuğun dışına çıkmaya çalışıyor. Stres, suçluluk duygusu ve kocası tarafından yalnız bırakılmışlık duygusunu kırmak için aldatma bir kaçış olabiliyor.

Eşlerinin işleri dolayısıyla yalnız kalan kadınlar ilgiyi şefkati dışarıda arıyor. Eşlerinin dışarıda olmasından şikayetçi olan kadınlar mutluluğu internet ortamında , sosyal paylaşım sitelerinde ve iş arkadaşlarıyla vakit geçirmekte arıyorlar.

Bir kadını kaybetme korkusu yaşamayan erkek ,eğer karşısındaki kadına bu duyguyu hissettiriyorsa kadın bu düşünceyi yıkmak için erkeğe inatla öfkeyle yanlış adımlar atabiliyor. Bunun sonucunda da kısa süreli veya uzun süreli yeni bir ilişkiye adım atmış oluyor. Kadın için artık aldatma kaçınılmaz bir hal alıyor.

 

 

 

Comment here