Dünya Üzerindeki En Garip Ölümler

Dünya Üzerinde ki en garip ölümler

Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza sinek ilacı  sıkmak suretiyle ölüm (İstanbul/Türkiye)

İngiltere de Bir Grup iş arkadaşı bir dostlarının 50. yaş günü için özel bir parti verdiler. pastanın içinden çıkacak dansözü bile ayarladılar.Ama adam pastanın içinden çıkan çıplak dansözü görünce kalp krizi geçirip öldü.Pastadan çıkan dansöz kendi kızıydı..

1929 yılında ingiltere de itfaiyeciler becerilerini sergilemek için bir gösteri düzenlediler.9 çocuk yanan bir evden kurtarılan sözde kurbanlar olacaktı.İtfaiyecilerden biri kullanmayı planladıkları sis bombalarını unutup evi gerçekten ateşe verdi.Çocukların hepsi yangında ölürken dışarıda onları manken sanan bir grup kalabalık deli gibi alkışlıyordu..

71 yaşındaki yazar Tennesse Williams burun spreyini sıkmak için başını arkaya yatırdığında ağzına düşürdüğü spreyin kapağı boğazına takılınca boğularak öldü.

1600 lerin ispanya kralı Ateşin karşısında çok uzun süre oturması sonucunda vücut ısısının aşırı yükselmesi nedeniyle öldü.Peki kral çok ısındığı halde neden ateşin başından ayrılmadı. Çünkü bunu düşünmek onun görevi değildi.Kralın sandalyesini ateşten uzaklaştırması gereken sarayın ateşçisi o gün izinliydi.

Avusturyalı Hans Steininger 1,4 metre ile dünyanın en uzun bıyığına sahip olmakla ünlüdür. 1567 yılında bir gün yaşadığı şehirde yangın çıktı. Hans da kaçarken bıyığını toplamayı unuttu. Koşarken bıyığının üzerine bastı ve dengesini kaybederek düştü. Yuvarlanırken boynunu kırdı ve öldü.

Buenos Aires’te gerçekleşen ölüm olayında karısını öldürmeye çalışan adam karısını kaldıkları otelin 23. katında aşağıya atar. Kadın aşağı düşerken elektrik tellerine takılır. Karısının ölüp ölmediğinden emin olmak isteyen adam kendisini de aşağı atar, tellere tutunamaması sonucu yere çakılarak hayata veda eder.

Amerika’da bir hayvanat bahçesinde görevli olan fil bakıcısı rutin temizliğini yaparken filin dışkısı altında kalarak can vermiştir.

Avustralyalı vahşi doğa uzmanı Steve Irwin “Timsah Avcısı” olarak anılıyordu. Irwin, Great Barrier Reef’de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

1983 yılında Amerika’nın San Diego eyaletinde polisler tarafından hırsızlık yaparken yakalanan kadın eğer kendisini bırakmazlarsa ölene kadar nefesini tutacağını söyledi. Polisler kadını serbest bırakmadı. kadın kendi nefesini tuttu ve morararak öldü.

 

 

 

 

 

Comment here