Haydi Kadıköy Turuna

İstanbul un en gözde ilçelerinden dir Kadıköy. Sahili  mimarisi Kadıköyü Kadıköy yapan sembolleriyle Anadolu yakasının en işlek semti.

Tiyatroların, sinemaların,barların,yeme-içme mekanların fazla olması nedeniyle sosyalleşmek için oldukça uygun olan kadıköy de Günde yaklaşık 2 milyon insan akışı oluyor. Şimdi sizlere Günlük Kadıköy gezinizde tercihinize göre neler yapabilirsiniz nasıl zaman geçirirsiniz onlardan bahsedeceğiz. Trend Kaçık Fikir Önerilerine Kulak Verin.

Haldun Taner Tiyatrosu 

haldun -taner-tiyatrosu kadikoy-haldun-taner-

 

Aşıkların Buluşma mekanı diyebiliriz bu Tiyatro binası için.  Tiyatronun sahile bakan kısmı ve karayoluna bakan kısmı oldukça geniş kaldırım alanına sahip olduğu için insanlar genelde Buluşma noktası olarak en kolay yer olan Haldun Taner Tiyatrosunun önünü Tercih  ediyorlar.Metro çıkışına,vapur iskelesine,ve otobüs duraklarına en yakın yer olduğu için tiyatronun önü her daim kalabalıktır. Uzak bir şehirden yolunuz kadıköye düştüyse  arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz  en kolay yerdir.Ayrıca bir Tiyatro severseniz tavsiye edebileceğimiz şehir tiyatroları arasındadır.

Boğa Heykeli

kadıköy-boğa-

boga-heykeli

 

Kadıköyün simgelerinden biridir Boğa Heykeli.Burasıda buluşma noktalarının başında geliyor Fotoğraf çekimi içinde oldukça popüler bir yer. İstanbula gelen herkesin bu heykelin yanında çekilmiş bir fotografı bulunuyor. Fenerbahçe taraftarının da simgeselleştirmesi ile Türkiye de taraftar forması olan tek heykel diyebiliriz boğa heykeli için.

Moda Parkı

Yazları oturmaya yer bulamadığınız muhteşem büyüklükte ve güzellikte bir yer moda parkı. Hem aileler için hem gençler için ağaçlar altında piknik tadında gününüzü geçirebilirsiniz.Denize karşı bol oksijen tadına doyulmaz sohbetlerle bütün gün hiç sıkılmadan sahil boyu turlayarak bisiklet turları yaparak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 

moda-parki-1 moda-parki

Barlar sokağı

istanbul da Anadolu yakasında gece eğlencesi için mekan ararsanız şayet kadıköy barlar sokağında tarzınıza uygun her türlü mekanı bulabilirsiniz.

barlar-sokagi-kadiköy

Haydarpaşa

Tarihi Haydarpaşa garı ne yolcular ne yolculuklar görmüştür kimbilir. Bu muhteşem binanın gece görüntüsünü hiç gördünüz mü. Size tavsiyemiz sahilde ki herhangi bir çay bahçesinde ya da balıkçılarda oturup denize ve bu tarihi binaya karşı keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

haydarpasa

haydarpasa-2

Kadıköyde yeme -içme mekanlarının çokluğu nedeniyle her türlü damak tadına uygun yemek çeşitleri  mevcut. Tercihinize göre alkollü ve alkolsüz mekanlar da zamanınızı değerlendirebilirsiniz.Bunun yanı sıra kilise nin  bulunduğu sokak üzerinde her hafta sonu bir sokak müzikal şhowu mevcut.Alışveriş olarak da Bahariye caddesi üzerinde her markanın bir mağazası bulunuyor.Eski salı pazarı sokağında ise uygun fiyatta ve çok çeşit bulabileceğiniz ayakkabı -giyim mağazaları mevcut.

 

Comment here