Selülitler Başa Bela

Selülit oluşumu ne yazık ki fazla kilolarla ya da zayıflıkla pek alakalı değil. Dünyanın büyük bir çoğunluğu yıllardır bu sorunla mücadele etmeye çalışıyor.

Lakin söyleyebiliriz ki bu konuda gerçekten etkili sayılabilecek tedaviler oldukça az. Şimdi  sizlere bu sorunla başa çıkabilmeniz için bir kaç öneride bulunacağız.

1. Egzersiz

Vücudunuzu fit tutmak istiyorsanız günde en azından birkaç dakikanızı egzersizlere ayırmalısınız! Aerobic deneyebilir veya kalçanız ve göbeğiniz için kısa bir çalışma yapabilirsiniz.

 

egzersiz

2. Menünüzü Gözden Geçirin

Bu sanırım, tüm kadınlar için kaçınılmaz son! Yediklerinize dikkat edin; selülit arttırıcı gazlı içeceklerden, yağdan ve şekerden uzak durmayı deneyin. Bunlar yerine daha çok meyve ve sebze yerseniz sonuçlarını çok yakında fark edeceksiniz.

 

mönü

3. Giyime dikkat

Evet, dar elbiseler oldukça seksi! Ama en azından normal hayatınızda daha bol şeyler giymeye çalışın. Dar elbiseleriniz kan akışınızı engellediği gibi, eğer selülit probleminiz varsa farkında olmasanız dahi belli edeceklerdir.

 

bol-giyim

 

4.  Sauna

Sauna detox için çok faydalıdır. Vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanıza sebep olurken, pürüzsüz ve ipeksi bir cilde kavuşmanızı sağlar!

 

sauna

 

Evet hanımlar ufakta olsa önlem alsak fena olmaz değil mi?

 

 

 

 

 

Comment here