GüzellikSağlık

Yağlı Ciltlere Yeşil Kil Maskesi

Şimdi sizlere kendimde birebir uyguladığım bir maske tarifini vereceğim sevgili Trend Kaçıklar. Kil maskelerini duymuşsunuzdur. Her kilin ayrı  cilt tiplerine yararı var. Benim uyguladığım ise Yağlı cilde sahip olduğum için yağlı ciltler için olan yeşil kil.Eğer cildiniz karma bir cilt ise beyaz kil öneriyorum. Ama yağlı ciltler için yeşil kil en ideal olandır.Yeşil kili aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Görüntüsü tıpkı kına gibidir.bir Nasıl uygulayacağımıza bakalım.

 

Yeşil Kil Maskesi

Kimi insan sadece suyla karıştırarak yapar maskeyi. ama ben size daha farklı bir malzeme karışımından bahsedeceğim cildiniz hem sağlıklı hemde daha parlak gözükecektir.

Aktardan 2 tl lik  yeşil kil almanız yeterli olacaktır. Bu 2 t l lik kil size 2 ay rahatlıkla yetecektir.öncelikle  bir  çay tabağı dolusu  kadar kili bir kaseye koyalım. içine 2 çay kaşığı limon suyu ve yeterli miktarda sade sodayı  ( maden suyu)  koyup kına kıvamına getirelim.Yani kili limon ve sodayla karıştıracağız.pelte pelte olmamasına dikkat edin ve çok cıvık olmamasına . soda ayarını iyi yapmalısınız.Kil kına kıvamına gelsin yeterli.Yeteri kadar karıştıralım.sonra tahta spatula yada işaret parmağınızı da kullanabilirsiniz cildinizin göz altlarınız hariç her yerine uygulayın.Ve maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde iyice kuruyana kadar bekletin.Mümkün mertebe maske cildinizdeyken konuşmamaya ve mimiklerinizi hareket ettirmemeye bakın.20 dk kuruması için yeterli bir süre. iyice kuruyup yüzünüzde maske  çatlamaya başladığında, kabuk kıvamına gelen maskeyi sökmeden ılık suyla yıkayın. Maske eğer cildinizde yanma kaşıntı veya başka rahatsız edici bir şey yaptıysa 20 dk dolmadan da yıkayabilirsiniz. Cildinizi tamamen arındırdıktan sonra bir pamuğa gül suyu dökerek cildinizin üzerinden tekrar geçin. Gözenekleriniz açılacak ,cildiniz parlayacak ve daha da sıkı görünecektir.Bu maskeyi 10 günde bir uygulamanızı öneririm.

 

 

 

Comment here