PiknikTatil

İstanbulun Mesire Alanları

İstanbul da kışın kapalı tesisleriyle yazın da açık alan tesisleriyle ve doğasıyla şöyle piknik havasında bir gün geçirmek isterseniz,bu mesire alanları tam size göre. İstanbulda ki mesire yerleri korular nerede yazımıza göz atalım.

Aydos Ormanı Mesire Alanı

İstanbul Kartal da bulunan,akşam adalar manzarası muhteşem olan aydos ormanı çam ağaçlarıyla çevrili ve günlük aktiviteler için oldukça ideal bir yerdir.Gölün etrafında uzun bir doğa yürüyüşü tüm stresinizi alacaktır. Ayrıca piknik sahaları, büfesi ve koşu parkurları oldukça bakımlıdır.

Elmasburnu Mesire Alanı

Rivada bulunan bu eşsiz mesire alanı Uzun kumsalı, çam ormanı ve sessizliği ile bir çok tatil merkezinin bile solluyor.Konaklamak için bile hafta sonu gidebileceğiniz bir yer.Sabahları kuş cıvıltılarıyla ve deniz kokusuyla uyanmayı istemezmisiniz..

Büyükada Mesire Alanı

Yeşilin ve mavinin buluştuğu Büyük ada ise günlük turlar ve konaklamak için oldukça ideal yerlerden.

Fatih Ormanı

Bisiklet tutkunlarının sıkça uğradığı Fatih Ormanı,  geniş çocuk bahçesiyle de aileler tarafından tercih edilen mesire  alanlarından.

Belgrad Ormanları Neşet Suyu

Ulaşım kolaylığı ve Belgrad Ormanları’nın tam ortasındaki konumuyla yılın dört mevsimi, haftanın 7 günü tabiat severlerin akınına uğrar.

Güzel suyunun yanı sıra, Büyükbent etrafında ring yapan 8 kilometrelik koşu parkuru, temiz piknik alanları, kafeteryası ve otoparkı ile istanbullular için ideal imkanlar sunar.

Polonezköy Tabiat Parkı

Beykoz ilçesinde bulunan bu park,Bin bir çeşit ağaç ve bitki türüyle gelenleri kendisine hayran bırakıyor.

İnceğiz Mesire Alanı

Çatalcada bulunan Bu mesire alanı eşsiz doğa manzarasıyla büyülüyor.Piknik alanlarının hemen kenarından akan dere de manzaraya ayrı bir güzellik katıyor.

 

Comment here