GüzellikTrendler de

Evde Saç Boyama Önerileri

Herkes hayatının bir döneminde muhakkak saç boyası yaptırmıştır. Kimi kadınlar bunu düzenli bir şekilde yaptırsalar da bazıları çok sık boya kullanmayı tercih etmezler. Ama önemli olan saçı boyamak değil boyalı saça nasıl bakım uygulanacağı.Saçlarını boyatmak isteyen kadınların en sık sorduğu sorular ve cevapları Trend Kaçıkta.

 Boya kirli saça mı temiz saça mı uygulanır?

Boya uygulanacak saçın temiz veya kirli olması çok önemli değildir. Dikkat edilmesi gereken tek husus eğer saçınızda jöle,sprey gibi kullandığınız ürünlerin kalıntıları  varsa bunların temizlenmesi gerekir. Aksi taktirde boyanın etkisi azalır.

sac

Aynı boya ile kaş  Boyanırmı?

Hayır boyanmaz. Eğer kaş renginiz saçınıza göre çok koyu ve çok açık kaldıysa bunun için bir uzmandan yani kuaförden yardım almalısınız.Kaşlar için ayrı bir boya hazırlanması gerekmektedir.Saç boyası kaşa uygulanmaz.

Boya ne kadar zamanda uygulanmalı?
Saç, ayda yaklaşık 1 cm uzar. 4  hafta ara ile saç diplerini boyamak ve saç uçlarına rötuş yapmak gerekir.

Saç renginin daha belirgin olması için saç boyasından fazla oksidan kremi kullanılırsa ne olur? 

Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan miktar ve oranlar en sağlıklı sonucu almak için idealdir. Bu nedenle farklı bir karışım tavsiye edilmez.

Renk seçerken nelere dikkat etmeli? 

Saçı renklendirmeden önce istenen sonuca ulaşmak için elde edilmek istenen rengin çok iyi saptanması gerekir. Renk saptaması yaparken daha önce boyanmamış saçlar için; saçlarda beyaz yoksa veya azsa, doğal renginden bir ton açık renk seçilmelidir. Daha önce boyanmış saçlar aynı renge veya koyu renge boyanabilir. Ancak boyalı saçları olduğundan daha açık renge boyamadan önce saçın rengini açma işleminin uygulanması gerekir. Bu şekilde arzulanan saç elde edilmiş olunur.

Comment here